Pokaz przedpremierowy Powrót Wielkiego Szu

”Powrót Wielkiego Szu” to najnowszy projekt musicalowy Teatru  Sabat Małgorzaty Potockiej. Libretto, poprzez osobę głównego bohatera, nawiązuje do kultowego filmu w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego ”Wielki Szu”. Musical jest również benefisem Jana Nowickiego, w którym dalsze losy Wielkiego Szu oraz fascynująca, niebanalna historia artystycznego i prywatnego życia Aktora Jana Nowickiego, wzajemnie się przenikają. Bohater prześwietla swoje życie,  opowiada o Małgorzacie – jedynej prawdziwej Miłości, której szukał przez całe życie, gra z największym krętaczem świata – Lucyferem – o powrót do prawdziwego życia. CZY WIELKIEMU SZU uda się wygrać?

Akcja musicalu ”Powrót Wielkiego Szu” rozpoczyna się od końcowej sceny kultowego filmu ”Wielki Szu”, w której główny bohater leży martwy wśród kartonowych pudeł na tyłach sklepu. Bohater budzi się w przedpieklu, w którym spotyka tych, których skrzywdził, kobiety, z którymi sypiał. Ale przede wszystkim tę jedyną dziewczynę, której przez całe życie szukał we wszystkich kobietach świata – Małgorzatę.

Lucyfer reżyseruje przygotowanie wielkiego spektaklu, którego zwieńczeniem będzie strącenie w lodową otchłań dantejskich dziewięciu kręgów piekielnych Wielkiego Gracza – WIELKIEGO SZU. Poprzez sceny i pieśni opowiadające o życiu głównego bohatera dochodzimy do momentu, w którym dowiaduje się on, że istnieje sposób, by wrócić do prawdziwego życia. Musi wygrać w pokera  z mistrzem oszustów – Lucyferem. Dusza za Życie.

Dowiedzieliśmy się o tym uczestnicząc w diabelskim misterium musicalowym, stworzonym przez wielkich artystów: Mistrza Jana Nowickiego, zarazem autora tekstów większości pieśni, Małgorzatę Potocką jego odnalezioną Małgorzatę, współautora libretta Zbigniewa Książka, kompozytorów Jana Kantego Pawluśkiewicza, Jerzego Jarosława Dobrzyńskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zaryckiego, Cezarego Chmiela, Grzegorza Górkiewicza, Andrzeja Żarneckiego oraz  Krzysztofa Łochowicza.

Adam Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *