I roczek – urodziny ENOTEKI

Minął im rok od startu. Od wejścia serdecznie witani przez Panią Ewę R. mieliśmy okazję obejrzeć i poznać na razie krótką historię ENOTEKI w tym miejscu. Gdzie to jest? Otóż bardzo blisko centrum, na zacisznej ulicy Długiej pod numerem 23/25. Tam przecież, co rok walczą powstańcy w rekonstrukcji Nocy Listopadowej. Blisko Starego Miasta i spacerowych traktów, a jeszcze bliżej, bo niemal ”2 kroki” do metra warszawskiego i węzła komunikacyjnego na Placu Bankowym. Jest pokój dla zabaw dzieci a latem ogródek gdzie na świeżym powietrzu można w ciszy i skupieniu wysączyć wino o dobranym smaku.
Byłem tam szczerze pisząc pierwszy raz i bardzo miłe wrażenie wywarli, co ciekawsze niepodyktowane marketingowym uśmiechem a zwyczajnie – tacy są.

Szef firmy Pan Maciej Bombol miał powody do dumy, zobaczmy jak to wyglądało i już wiemy odwiedzimy ich na pewno a rok! Zobaczymy jak wtedy opracowali nowy wzór lamperii.

Zdobyli:
1. Wino Lis Maris od Di Lenardo (ENOTEKI) dostało srebrny medal w kategorii najlepszych win białych do 30zł. Nagrody przyznawane są raz w roku przez Magazyn Wino i są to najbardziej prestiżowe wyróżnienia w Polsce. W ubiegłych latach złotymi medalami nagradzane było wino Cepparello 2004 od Isole e Olena (za najlepsze wino czerwone!) i w tej samej kategorii Sacrisassi od Le due Terre.
 
2. ENOTEKA została uznana za najlepszy debiut roku 2009 przez czytelników Warsaw Inidera – a może i przez TTG zostanie, ale kto wie?!
 
3. Byli nominowani do Knajpy Roku 2009 przez Gazetę Wyborczą. Nominowano tylko 5 restauracji. Bardzo ważne wyróżnienie.

To, co zostanie im zdobyć przez kolejne lata?
Ja tam też byłem, wino z ich piwnic piłem!

Na podstawie i z wykorzystaniem notki prasowej organizatora, sporządził:
Adam Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *