Odsłonięcie tablicy w Instytucie Adama Mickiewicza

Od 10 lat Instytut Adama Mickiewicza promuje polską kulturę zagranicą. Nie byłoby to jednak możliwe bez inicjatywy prof. Bronisława Geremka, ówczesnego Ministra Spraw Zagranicznych, i prof. Andrzeja Zakrzewskiego, Ministra Kultury i Sztuki, którzy w październiku 1999 roku podpisali list intencyjny określający zakres współdziałania obu resortów w dziedzinie promocji kultury. Stał się on podstawą powołania w marcu 2000 roku Instytutu Adama Mickiewicza.

Odsłonięciem tablicy oddano hołd założycielom Instytut Adama Mickiewicza, hołd pamięci Ministra Bronisława Geremka i Ministra Andrzeja Zakrzewskiego. Tablicę zaprojektował Bartosz Mucha, jeden z najciekawszych młodych polskich projektantów, działający na pograniczu sztuki i designu.

W uroczystości udział wzięli Minister Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski oraz Małgorzata Zakrzewska i Marcin Geremek, jak również prof. Władysław Bartoszewski.

Po uroczystości na brunch’u prasowym, zaprezentowano projekty kulturalne planowane w listopadzie i grudniu. Wydarzenia te dedykują Instytutowi z okazji 10-lecia Grzegorz Jarzyna i Jan AP Kaczmarek.

Na podstawie i z wykorzystaniem notki prasowej organizatora/agencjiPR, sporządził:
Adam Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *