Przynieśli uśmiech smutnym dzieciom

Na oddziałowym, wąskim korytarzu zrobiło się nagle tłoczno od dzieci przebywających na leczeniu nowotworów i ich rodziców. Monika Czoik i  Grzegorz Poloczek czytali wierszyki z debiutanckiego tomiku poetki, znanej z twórczości dla najmłodszych. Poetyckie opowiastki o Zaczarowanym Mieście, Gościnnej Żabie, Śpiewającej Porzeczce i wiele innych wywoływały uśmiech na smutnych  i poważnych twarzyczkach. Niektóre próbowały nawet tańczyć w rytm wyłącznie pozytywnych piosenek formacji „Nienegatywni” .

Te odwiedziny były dla mnie niesamowitym przeżyciem – wyznała Monika Czoik – a uśmiechy maluszków, najpiękniejszą reakcją na moje wierszyki. Głęboka prawda tkwi w słowach, że kiedy śmieje sie dziecko, śmieje się cały świat. Cieszę sie Grzegorz Poloczek i „Nienegatywni” wsparli mnie dziś swoim talentem, czytając "Wierszyki na każda porę roku" oraz śpiewając.  Wydaje mi się, ze razem  pokolorowaliśmy nieco dzień wspaniałym dzieciom, tak dzielnie zmagającym się z losem.

Wszystkie dzieci obdarowano rumianymi jabłuszkami oraz płytami DVD z nagraniem spektaklu ”Jaś i Małgosia” według Jana Brzechwy, w  reżyserii Moniki Czoik.
Inicjatorami spotkania byli: Aleksandra Kaleta-Żmuda, Ewa Bukowiecka i Michał Stanisławski z Fundacji Iskierka. Obecny był także ksiądz Marcin Ryszka, wikariusz z parafii Świętego Pawła w Nowym Bytomiu.
                       
Adam Podgórski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *