Relacja z niezwykłego pokazu mody-MODA BEZ GRANIC

Pokazowi mody znanych firm: Beate Heymann, Didier Parakian, Tuzzi, Fille des Sables, Blue Seven (moda dziecięca) towarzyszyła nietypowa promocja wydanej przez Wydawnictwo Trio książki Anny Maruszeczko „Kobieta na zakręcie”
(jeszcze – jak dotąd – nie zdarzyło się, aby modelki prezentowały stroje i książkę jednocześnie), której kilka egzemplarzy z autografem było potem z powodzeniem licytowanych.

Atrakcją pokazu byli mali modele i modelki z przejęciem prezentujący stroje firmy Blue Seven. Każdorazowe wyjście dzieci na wybieg publiczność przyjmowała z sympatią, zwłaszcza, że dzieci nie były zawodowymi modelami, ale w większości rodzeństwem, jak Maciek – brat Wiktorii lub znajomymi rodziców dzieci na rzecz, których zbierano fundusze. Sympatycznym akcentem zamykającym pokaz było wyjście dzieci i modelek w prezentowanych strojach z balonikami, na których znalazły się podziękowania dla wszystkich uczestników pokazu.

Goście mieli szansę na wygranie atrakcyjnych nagród m.in. 20 płyt ofiarowanych przez zespół Imish oraz głównej nagrody, którą była torebka damska firmy TUZZI.

Po zakończeniu pokazu mody Jury w składzie: Lidia Przybylska (przewodnicząca), Patrycja Kosiarkiewicz, Anna Maruszeczko, Katarzyna Skrzynecka, Barbara Stanisławczyk, Zbigniew Bieniak, Franciszek Maśluszczak, Tomasz
Zaperty miało za zadanie wybrać najpiękniejszy z prezentowanych na pokazie strojów, który zostałby przekazany na licytację.

Czas oczekiwania na decyzję umilał występ Roberta Lewandowskiego, wokalisty, gitarzysty i redaktora „Magazynu Gitarzysta”. Kabaret OTTO, zanim przystąpił do losowania zwycięzców konkursu wśród uczestników spotkania, przygotował dla publiczności niespodziankę i przedstawił krótki program artystyczny. Po tym występie odbyło się losowanie nagród. Wyciąganie losów ze szklanej kuli powierzono jednej z podopiecznych Fundacji – Wiktorii, która robiła to z wielkim przejęciem.

Zwyciężczyni konkursu dla publiczności przekazała wygraną torebkę firmy TUZZI na licytację, co spotkało się z akceptacją i aplauzem publiczności. W trakcie burzliwych obrad Jury, kabaret OTTO rozpoczął licytację przedmiotów podarowanych na rzecz dzieci przez znane i lubiane osoby Hannę Bakułę, Irenę Jarocką, Krzysztofa Jaryczewskiego, Patrycję Kosiarkiewicz, Annę Maruszeczko, Franciszka Maśluszczaka, Zuzannę Murza-Muchę, Stanisława Russa, Barbarę Stanisławczyk, Beatę Tyszkiewicz, Adama Włodarczyka, Marcina Wyrostka czy Zespół Golden Life.

Prezentacja i licytacja książki Anny Maruszeczko „Kobieta na zakręcie” Wydawnictwa Trio była jednocześnie promocją tego tytułu.

Modelki kolejno prezentowały podarowane przedmioty m.in. książki, obrazy, grafiki, płyty, które potem były licytowane przez artystów kabaretu OTTO. Zebrane w tej akcji pieniądze zostały przeznaczone na leczenie trójki podopiecznych Fundacji Dzieciom w ramach programu „Zdążyć z pomocą”. Oprawę medialną pokazu zapewniły: Świat Elit, Moda w Polsce, Super Linia. Natomiast szczególne podziękowania należą się właścicielom Clubu Mirage, którzy z całym sercem przyjęli imprezę w swoich progach, a o smaczny poczęstunek dla gości pokazu zadbała firma Blue Seven.

Takie akcje są niezwykle potrzebne, bo dzięki życzliwej pomocy wszystkich zaangażowanych w ten pokaz – organizatorów, artystów, darczyńców wreszcie uczestników spotkania – ta trójka dzieci będzie miała szanse na lepsze życie, a uśmiechnięta buzia Wiktorii to potwierdza.

Opracowanie: Jolanta Walewska, Trio
Fotografie: Justyna Świercz, Trio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *