Dziennikarz Roku 2011

Polskie sądy uznały go w 2004 r. winnym przestępstwa publikacji nieautoryzowanego wywiadu z ex posłem SLD Tadeuszem Mylerem. Walka ta zakończyła się   pozytywnym rozstrzygnięciem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W tym roku Trybunał orzekł, że przepisy polskiego Prawa prasowego odbiegają od standardów demokracji panujących w większości krajów europejskich.

Strasburski finał predestynuje Jurka Wizerkaniuka – moim zdaniem – do tytułu Dziennikarz Roku 2011. Jeśli jesteś przekonany do tej kandydatury to zgłoś swoją nominację, do czego zgodnie z regulaminem opublikowanym na stronie www.grandpress.pl uprawnione są kolegia redakcyjne gazet i czasopism, telewizyjne i radiowe stacje oraz  medialne portale internetowe.

Od 1997 roku miesięcznik "Press" organizuje plebiscyt Dziennikarz Roku. O jego wyborze decydują głosy kolegiów redakcyjnych polskich mediów. Laureatami byli dotychczas Jacek Żakowski, Monika Olejnik, Tomasz Lis, Kamil Durczok, Waldemar Milewicz, Janina Paradowska, Anna Marszałek, Marcin Pawłowski, Justyn Pochanke, Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski, Marcin Kącki i Tomasz Lis. Nagroda została ustanowiona przez "Press" w trosce o:profesjonalizm w dziennikarstwie,przestrzeganie etycznych kanonów zawodu,promowanie światowych standardów pracy w mediach. Może ją otrzymać osoba, która spełnia wszystkie trzy wymienione wyżej warunki. Nagroda uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych branżowych nagród w świecie polskich mediów. Tytuł Dziennikarza Roku, którego wybór jest częścią konkursu Grand Press, stanowi najważniejsze wyróżnienie indywidualne przyznawane przez polskich dziennikarzy swoim kolegom.

Każde medium ma prawo zgłosić maksimum pięciu kandydatów (minimum trzech) i ustawić ich listę rankingowo. Do tego tytułu nie mogą być nominowani pracownicy redakcji lub członkowie jej kolegium. Kandydatury należy krótko uzasadnić oraz podać skład  kolegium redakcyjnego. Rzecz jasna, że wskazane jest, aby na pierwszej pozycji znalazł  się Jerzy Wizerkaniuk.

Nominacje należy wysłać mailowo na adres: grandpress@press.pl w terminie do 9 grudnia br.

P.s. Przydatne linki:
http://www.gazeta.dobrycms.net/Autoryzacja_do_poprawki,6711.html
http://www.koscian.net/Wizerkaniuk_wygral_w_Strasburgu,6656.html
http://www.gazeta.dobrycms.net/Godnosc_i_europejskie_standardy,2635.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *