Marzena Korzonek zapowiada płytę

W tym tygodniu singiel "Tylko tam" trafi do stacji radiowych w całej Polsce.

Już teraz możecie posłuchać go pod tym linkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=FTy-EUoy-UQ

"Płyta przybliża bliskie myślę nam wszystkim tematy: miłość, tęsknotę za bliskością, przyjaźń, przemijanie. Jest różnorodna muzycznie, bo są utwory bardzo rytmiczne, ale i takie do posłuchania, wyciszenia się. Na pewno jest inna, potrzebowałam tej zmiany, potrzebowałam rytmu w swojej muzyce. Są kawałki przy których jak mam nadzieję, nie da się usiedzieć" – mówiła Marzena Korzonek tuż przed koncertem.

Materiał muzyczny płyty "33 i pół" jest oceniany wśród różnych środowisk muzycznych jako odbiegający od dominującego szablonu, ale jednocześnie przebojowy. Za miks i mastering odpowiadał jeden z czołowych polskich realizatorów dźwięku-Tadeusz Mieczkowski, który pracował z największymi gwiazdami polskiego rynku muzycznego m.in. z Edytą Górniak i Anną Marią Jopek.

Płyta będzie zawierać 12 premierowych utworów, których Marzena jest współkompozytorką wraz z Adamem Drzewieckim- producentm muzycznym projektu.
Teksty do większości piosenek napisała arystyka. Na płycie znajdzie się również jako dodatek unikatowe nagranie utworu "Modlitwa" w niepublikowanej nigdy wcześniej wersji, będącej rejestracją sesji nagraniowej z samym Tadeuszem Nalepą na gitarze i plejadą czołowych muzyków polskiej sceny oraz kwartetem smyczkowym, która miała miejsce w Studiu S4 Polskiego Radia w lipcu 2003 roku.

Do współpracy nad produkcją muzyczną płyty Marzena Korzonek zaprosiła wielu znakomitych polskich muzyków różnych pokoleń, w tym Artura Malika (wieloletni perkusista Lombardu, współpraca m.in. z Anną Treter), Sławomira Bernego (współpraca z Grzegorzem Turnauem i orkiestrą Adama Sztaby), Adama Drzewieckiego (Pudelsi, Magda Femme) czy Józefa Michalika.

Przypomnijmy:

Marzena Korzonek – zwyciężczyni Finału Szansy na sukces i Konkursu Debiuty na Festiwalu w Opolu, a także międzynarodowego Chanson Festival w Kolonii.
Laureatka Nagrody Specjalnej Polskiego Radia, półfinalistka II edycji Idola. Przez tygodnik "Gala" została uznana za nowy, wielki głos polskiej sceny. Dwa utwory w wykonaniu Marzeny: "Modlitwa" i premierowe, napisane dla niej przez Tadeusza Nalepę, "Chcę przytulić Cię" znalazły się DVD (DVD
+ CD) pt. "Tadeusz Nalepa, Breakaut i Przyjaciele-60-te urodziny" i
+ zebrały bardzo dobre recenzje. Jej utwór "TO MOJA SIŁA" został wybrany na płytę TOPtrendy telewizji Polsat spośród ponad 300 zgłoszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *