Cel: Everest!

Monika wspinaczką wysokogórską zajmuje się od dawna, teraz zaś jej celem staje się Mount Everest (8850 m). Akcja górska poprzedzona 10-dniowym trekingiem do bazy (5300 m) ma trwać półtora miesiąca, przy czym atak szczytowy przewidziany jest na drugą połowę maja (dokładna data zależy od aklimatyzacji i tego, kiedy utworzy się tzw. okno pogodowe). Wejście ma się odbywać od strony nepalskiej, bez pomocy indywidualnych Szerpów (oznacza to samodzielne noszenie swojego bagażu), z tlenem ograniczonym jedynie do tak zwanej „strefy śmierci” (de facto: atak szczytowy).

Jak na razie na szczycie Everestu stanęło 33 naszych rodaków. Odnośnie swoich szans Monika jest ostrożna – kondycyjnie czuje się przygotowana (biega i ćwiczy od ponad roku), ale twierdzi, że ma respekt do natury i wejdzie „jak Góra pozwoli”.

Wyprawę można śledzić na bieżąco na stronie internetowej: www.everestexpedition.pl, gdzie oprócz bloga jest też sporo ciekawostek o górach. Poza tym pod koniec roku ma się ukazać kolejna książka Moniki, tym razem właśnie o Evereście.

 Polecamy też akcję kartkową http://www.everestexpedition.pl/o-wyprawie/pomoecie/31-pocztowka-z-himalajow . Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *