Steffen Möller o Polakach, Niemcach i stereotypach

Wyłonienie dziennikarskich talentów oraz obalenie wciąż funkcjonujących stereotypów Polaka i Niemca – to główne cele konkursu "Niemiec, Polak, czyli kto? Ojczyzna, czyli gdzie?". Uczestnicy w formie eseju zmierzyli się z odpowiedzią na to pytanie. Spośród ponad 90 prac, które wpłynęły od młodych ludzi z całej Polski, jury wybierze trzy najlepsze. Nagrodą główną jest dwumiesięczny staż dziennikarski w Polskiej Redakcji Deutsche Welle.

Gościem specjalnym uroczystości ogłoszenia laureatów i wręczenia nagród będzie znany i lubiany niemiecki aktor, pisarz i kabareciarz Steffen Möller. Niemiec, który jako „Gastarbeiter" spędził w Polsce kilkanaście lat i do dziś regularnie kursuje między Warszawą a Berlinem, opowie jacy – w jego oczach – są Polacy i Niemcy oraz jak można radzić sobie ze stereotypami funkcjonującymi na ten temat. Spotkanie poprowadzi Teresa Kudyba.

Organizatorem wydarzenia jest Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP we współpracy z rozgłośnią Deutsche Welle oraz Instytutem Stosunków Kulturalnych z Zagranicą w Stuttgarcie. Radio Opole objęło spotkanie patronatem medialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *