Pastorałka dla Pokoju za rok w Kijowie!

„To dzieci są głosem Świata i przyszłości i piszą scenariusz nowej ziemskiej sagi. Tyle w nich odwagi, ile w nas miłości, tyle w nich nadziei, ile w nas rozwagi”.

Projekt muzyczny „Pastorałka dla Pokoju” miał być jednorazową inicjatywą, przygotowaną spontanicznie, z potrzeby chwili. Jednak ogromny, międzynarodowy sukces przedsięwzięcia spowodował, że organizatorzy podjęli się jego kontynuacji.

Dla ukraińskich dzieci udział w takim projekcie, jest ogromnym wsparciem psychologicznym, dającym szansę na odrobinę normalności. To nie tylko wspólne z polskimi dziećmi śpiewanie, ale także integracja, rozwój osobisty i edukacja.

Wierząc w to, że wojna w Ukrainie zakończy się jeszcze w tym roku, organizatorzy planują powtórzyć koncertowanie polskich i ukraińskich dzieci tym razem w Kijowie, przy udziale ukraińskich partnerów.

„Pastorałka dla Pokoju” to oryginalny projekt muzyczny, oparty na autorskich aranżacjach kolęd z całego świata, który po raz pierwszy zabrzmiał  na scenie Filharmonii Narodowej w Warszawie, a kontynuowany był w Betlejem, Jerozolimie i Nazarecie [czytaj więcej o Pastorałce dla Pokoju].

Partnerem wydarzenia była Polska Organizacja Turystyczna, która aktywnie wspiera działania na rzecz polskiej turystyki i tym samym promocji Polski na świecie. POT zgodził się wesprzeć serię koncertów, które promowały pokój i jedność na świecie, jednocześnie podkreślając rolę międzynarodowego współdziałania, aby ten stan osiągnąć. Są to także cele, które stanowią immanentną cechę turystyki, nie tylko polskiej. Oficjalnym przewoźnikiem lotniczym był WIZZAIR.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *