Zaśpiewali dla pokoju w Betlejem

Pastorałka dla Pokoju

Pastorałka dla Pokoju

„To dzieci są głosem Świata i przyszłości i piszą scenariusz nowej ziemskiej sagi. Tyle w nich odwagi, ile w nas miłości, tyle w nich nadziei, ile w nas rozwagi”

Dziś, kiedy świat pogrążył się w wojennej zawierusze, a Ziemia stoi u bram międzynarodowego kryzysu, bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy zjednoczenia, braterstwa i nadziei na lepsze jutro.

Dzięki rozśpiewanym dzieciom i młodzieży z Polski i Ukrainy byliśmy świadkami takiego właśnie zjednoczenia, podczas serii koncertów pod hasłem „Pastorałka dla pokoju”, gdzie dzieci śpiewem prosiły o pokój na świecie.

Koncerty w Betlejem, Jerozolimie i Nazarecie były jednym z elementów utrwalania wizerunku Polski jako kraju o szerokich możliwościach współpracy. Przedstawiciele Warszawskiej Izby Gospodarczej, współorganizatorzy wydarzenia, spotkali się z burmistrzem miasta Betlejem oraz z patriarchą Jerozolimy, by rozmawiać na temat przyszłej współpracy, w tym gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów turystycznych oraz eksportu na Bliski Wschód polskich produktów, wykorzystując silną pozycję diaspory palestyńskiej w krajach arabskich.

„Pastorałka dla Pokoju” to oryginalny projekt muzyczny, oparty na autorskich aranżacjach kolęd z całego świata, wykonany po raz pierwszy na scenie Filharmonii Narodowej w Warszawie.

W programie znalazły się znane i lubiane utwory świąteczne oraz prapremierowe wykonanie „Pastorałki dla pokoju”, utworu skomponowanego specjalnie na potrzeby wydarzenia.
Wzruszające kompozycje świąteczne wykonał duet Agny Bryjan (sopranistka) i Vlasta (kompozytorka i pianistka ukraińskiego pochodzenia), w towarzystwie ośmioletniej solistki Victorii.

Kolędy i pastorałki z całego świata wyśpiewał chór ALLA POLACCA wraz z solistami.

Koncerty, zarówno w Polce jak i w Ziemi Świętej spotkały się z gorącym i serdecznym przyjęciem widzów, którzy przyłączali się do wspólnego kolędowania.

Pastorałka dla Pokoju

Partnerem wydarzenia była Polska Organizacja Turystyczna, która aktywnie wspiera działania na rzecz polskiej turystyki i tym samym promocji Polski na świecie. POT zgodził się wesprzeć serię koncertów, które promowały pokój i jedność na świecie, jednocześnie podkreślając rolę międzynarodowego współdziałania, aby ten stan osiągnąć. Są to także cele, które stanowią immanentną cechę turystyki, nie tylko polskiej.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *