Poczta Polska ściga dłużników abonamentowych

Mężczyzna z pilotem przed telewizorem
Mężczyzna z pilotem przed telewizorem
Fot. Unsplash

W I kwartale tego roku rozpoczęto znacznie więcej postępowań egzekucyjnych wobec niepłacących abonamentu RTV niż rok temu.

Jak poinformowało Wirtualnemedia.pl Ministerstwo Finansów, w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2022 r. do urzędów skarbowych wypłynęło 7 979 tytułów wykonawczych wystawionych przez wierzyciela – Pocztę Polską S.A., z podstawą prawną egzekwowanego obowiązku „OPAB – Nieuiszczona opłata abonamentowa za używanie odbiornika”. To prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej, bo wtedy takich tytułów wystawiono 2 714.

Tytuł wykonawczy jest podstawą do wszczęcia postępowania egzekucyjnego. W I kwartale tego roku Poczta Polska ściągnęła od dłużników abonamentowych kwotę ok 7,45 mln zł. To niewiele mniej niż rok temu (7,73 mln zł) – zauważa portal – ale do tej sumy zaliczane są też efekty postępowań z lat ubiegłych, a nie tylko z konkretnego kwartału.

W całym 2021 r. do urzędów skarbowych wpłynęło 51 181 tytułów wykonawczych związanych z zaległym abonamentem, a od dłużników ściągnięto w sumie 47,9 mln zł.

Wraca pomysł likwidacji abonamentu rtv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *