Pozycjonowanie stron – na czym polega i dlaczego jest tak istotne?

Wraz z pojawieniem się nowoczesnych mediów, na znaczeniu zyskał marketing internetowy. W nim niezwykle istotną rolę odgrywa pozycjonowanie stron. To od niego w dużej mierze zależy skuteczność wielu działań mających na celu pozyskanie nowych klientów. Na czym dokładnie polega pozycjonowanie stron i co sprawia, że jest aż tak istotne?

Dlaczego pozycjonowanie stron jest tak ważne?

W przypadku dużej części biznesów najskuteczniejszym sposobem pozyskiwania klientów obok marketingu szeptanego jest zadbanie o swoją pozycję w Internecie. W tym w dużej mierze pomaga pozycjonowanie stron. Jest to szereg działań podejmowanych po to, aby zdobyć jak najlepszą pozycję serwisu internetowego firmy w wyszukiwarce Google.

Google to oczywiście najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa na świecie, która ma setki milionów użytkowników. Jest to jedno z najczęstszych źródeł informacji. Z Google korzystamy, gdy chcemy dowiedzieć się czegoś nowego, ale też gdy szukamy poszczególnych produktów lub usług.

W tym momencie w grę wchodzi pozycjonowanie stron. Prowadząc firmę, która oferuje różnego rodzaju produkty lub usługi, może ono przynieść wymierne efekty. Zdecydowana większość użytkowników zwraca swoją uwagę jedynie na kilka pierwszych wyników wyszukiwania. Dlatego im lepsza pozycja strony, tym większa szansa na to, że ktoś nowy zdecyduje się na nią wejść.

Na czym polega pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron to dość szeroka grupa działań, których celem jest poprawienie pozycji portalu internetowego w wynikach wyszukiwania Google. W tym temacie dość często można też spotkać się ze skrótem SEO od angielskich słów Search Engine Optimization. Są to pojęcia dość bliskie sobie, co nie oznacza jednak, że można postawić pomiędzy nimi znak równości.

SEO jest bowiem jednym z działań podejmowanych w zakresie pozycjonowania stron. Oprócz tego trzeba jednak zwrócić też uwagę na content marketing, analitykę, czy link building.

Pozycjonowanie strony najczęściej rozpoczyna się od wykonania jej audytu oraz analizy konkurencji. Na podstawie wyników tych dwóch badań można rozpocząć planowanie słów kluczowych oraz przejść do kolejnych działań. Zalicza się do nich optymalizację SEO, link building, czy też SEO copywriting. Nie można również zapomnieć o wdrożeniu certyfikatu SSL, likwidacji powtarzającego się contentu, czy nawet analizy prędkości strony oraz jej wersji mobilnej. Jeśli takowa nie istnieje, nierzadko rozważa się jej stworzenie. Dzięki temu strona będzie lepiej pozycjonowana w trakcie wyszukiwania na urządzeniach mobilnych.

Pozycjonowanie stron — dlaczego warto zaufać profesjonalistom?

Nie wiesz, co najlepiej zrobić chcąc zadbać o pozycjonowanie stron WWW? Zaufać profesjonalistom. Powierzenie tego zadania ekspertom w tej dziedzinie to najlepsze rozwiązanie, gdy zależy Ci na jak najlepszych efektach. W ten sposób będziesz miał pewność, że zadaniem zajmują się doświadczone osoby z bogatą wiedzą branżową.

Osoba, która miała już do czynienia z pozycjonowaniem, będzie w stanie między innymi lepiej określić najskuteczniejsze frazy kluczowe. Dużo bardziej efektywnie przeprowadzi też optymalizację SEO, bądź zadba o SEO copywriting. W ten sposób Twoja strona internetowa po pewnym czasie zacznie być pozycjonowana znacznie wyżej w wynikach wyszukiwania Google. To przełoży się na przyrost klientów, a co za tym idzie większe zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *