Rada programowa Polskiego Radia odrzuciła sprawozdanie o misji publicznej. Krytycznie o prezes Kamińskiej

Radio
Radio
Fot. Pixabay

Rada programowa Polskiego Radia negatywnie oceniła sprawozdanie dot. misji publicznej i wykorzystania abonamentu spółki za 2020 rok. Tylko dwóch członków poparło dokument.

Podczas wtorkowego posiedzenia rada programowa Polskiego radia zajmowała się dokumentem „Sprawozdanie Polskiego Radia za 2020 rok z realizacji misji publicznej oraz z wykorzystania wpływów abonamentowych, odsetek za zwłokę w ich uiszczaniu oraz kar za używanie niezarejestrowanych odbiorników na realizację misji publicznej”.

Przeciwko sprawozdaniu zagłosowało sześciu członków rady (Piotr Apel, Andrzej Różański, Renata Butryn, Barbara Zdrojewska, Jakub Kowalski i Jan Ordyński), pięciu wstrzymało się od głosu, wśród nich przewodniczący rady Marek Suski i wiceprzewodnicząca Małgorzata Gosiewska, a tylko dwóch było za pozytywnym zaopiniowaniem sprawozdania (Jędrzej Karol Lipski, Dariusz Wasilewski).

Czytaj także: Usunięcie Janiny Jankowskiej i Ireny Piłatowskiej z jury konkursu reportażu. RPO pyta Polskie Radio o przyczyny>>

Po zakończeniu posiedzenia ze strony Marka Suskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości, padły krytyczne uwagi w stosunku do prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej. Suski zaznaczył, że w Polskim Radiu od dłuższego czasu panuje kryzys, szefostwo nie ma pomysłu na Trójkę, a słuchalność gwałtownie spadła. „Jest bardzo duży spadek dochodów z reklam. Jest bardzo zła sytuacja w Trójce, wciąż nie ma dyrektora Programu 3. W ciągu roku trzykrotnie zmieniali się dyrektorzy. W Polskim Radiu nie dzieje się dobrze. Wyrazem jest mniejsza ilość programów. (…) Pani prezes nie przedstawiła wizji wyjścia z tej sytuacji” – powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Suski.

Agnieszka Kamińska jest prezesem Polskiego Radia od stycznia 2020 roku, do zarządu firmy została powołana pod koniec grudnia 2019 roku.


Czas na stok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *