Sąd: bezczynność KRRiT ws. koncesji TVN24 stanowiła rażące naruszenie prawa

Młotek sędziowski
Młotek sędziowski
Fot. Unsplash

WSA orzekł, że doszło do bezczynności KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN 24, odrzucił jednak skargę na przewlekłość postępowania.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie 27 kwietnia zajmował się skargą na bezczynność przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego. Jak ustalił „Presserwis”, sąd umorzył postępowanie w zakresie zobowiązania przewodniczącego KRRiT do wydania decyzji, chociaż stwierdził, że „doszło do bezczynności organu, która miała charakter rażącego naruszenia prawa” i zasądził od organu na rzecz strony skarżącej zwrot kosztów postępowania (597 zł). Wyrok jest nieprawomocny.

Dzień wcześniej – we wtorek 26 kwietnia – WSA odrzucił skargę na przewlekle prowadzone postępowanie. To postanowienie również jest nieprawomocne.

Jest decyzja KRRiT. TVN24 będzie nadawać na polskiej koncesji

 

Składając skargę na działanie regulatora TVN tłumaczył, że spółka chce, by „sąd zweryfikował przebieg postępowania rekoncesyjnego dla TVN 24 i wskazał prawidłowy wzorzec zachowania KRRiT we wszystkich podobnych postępowaniach, co będzie miało znaczenie dla wszystkich nadawców funkcjonujących w Polsce”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *