Sąd wyznaczył kuratora dla wydawcy „Dziennika Wschodniego”

Okładka "Dziennika Wschodniego"

Okładka "Dziennika Wschodniego"

Sąd wyznaczył kuratora dla spółki Corner Media, wydawcy „Dziennika Wschodniego”. Ma on uprawnienia wyłącznie do czynności związanych z powołaniem zarządu spółki.

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku wyznaczył na kornera spółki Corner Media – jak donosi „Press” – Jakuba Ostrowskiego, który specjalizuje się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Jego kuratela ograniczona jest do czynności związanych z powołaniem zarządu spółki. Nie ma zatem uprawnień w zakresie zarządu nad masą przedsiębiorstwa, w tym do przywrócenia do pracy odwołanych wcześniej przez likwidatora redaktora naczelnego „Dziennika Wschodniego” Krzysztofa Wiejaka i jego zastępczyni Agnieszki Mazuś.

Mniejszościowi udziałowcy Corner Media zamierzają złożyć wniosek do sądu o rozszerzenie uprawnień kuratora. Jak powiedział Press wicenaczelny „Dziennika Wschodniego” Paweł Buczkowski, dalsze wydawanie tytułu jest zagrożone. Dodał, że spółka ma zaległości wobec drukarni, dystrybutorów i innych kontrahentów, a pomimo, że na koncie są prawdopodobnie pieniądze, nie ma osoby uprawnionej do dysponowania nimi.

Większościowym wspólnikiem Corner Media jest Tomasz Kalinowski (ma obecnie 73 proc. udziałów), który w lutym zeszłego roku złożył pozew o rozwiązanie spółki. Następnie w grudniu wyznaczono kuratora Leszka Kukawskiego. Po tym, jak w lutym został jej likwidatorem, wszedł do siedziby redakcji, i między innymi zwolnił Wiejaka oraz Mazuś. W marcu sąd uznał jednak, że nie było podstaw dla wyznaczenia likwidatora Corner Media. Wtedy umorzył także postępowanie w sprawie rozwiązania spółki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *