Solidarni ze zwolnionymi dziennikarzami. „Dziennik Wschodni” przeciw decyzji likwidatora

Baner "Dziennik Wschodni"
Baner "Dziennik Wschodni"
Fot. https://www.facebook.com/buczkowskipawel/posts/10226028566803627

Na balkonie redakcji „Dziennika Wschodniego” zawisł baner wyrażający solidarność zespołu dziennikarzy z osobami zwolnionymi przez likwidatora Leszka Kukawskiego.

„Niesłusznie zwolnieni: Ania, Agnieszka i Krzysztof. Dziennik to Wy. Czekamy” – czytamy na banerze wywieszonym na balkonie siedziby „Dziennika Wschodniego” w Lublinie. Chodzi o byłego redaktora naczelnego Krzysztofa Wiejaka i jego zastępczynię Agnieszkę Mazuś, a także Annę Krysę, księgową i kadrową „Dziennika Wschodniego”.

Większościowym wspólnikiem Corner Media jest Tomasz Kalinowski (ma obecnie 73 proc. udziałów), który w lutym zeszłego roku złożył pozew o rozwiązanie spółki. Następnie w grudniu wyznaczono kuratora Leszka Kukawskiego. Po tym, jak w lutym został jej likwidatorem, wszedł do siedziby redakcji, i między innymi zwolnił Wiejaka oraz Mazuś. W marcu sąd uznał jednak, że nie było podstaw dla wyznaczenia likwidatora Corner Media. Wtedy umorzył także postępowanie w sprawie rozwiązania spółki. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj>>

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *