Sezon narciarski 2014/2015 otwarty w Cortina D’Ampezzo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cortina D’Ampezzo przyciąga turystów z całego świata, wszyscy narciarze znają tę nazwę. Często Cortina nazywana jest „Królową Włoskich Dolomitów”, gdyż znajduje się w samym sercu tych gór. Tę stosunkowo niewielkie miasteczko znane jest na świecie. Wszystko to za sprawą Olimpiady Zimowej, która odbywała się tam w 1956 roku. Obecnie w Cortinie rozgrywają się coroczne zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Miejsce to jest celem wielu narciarzy, również z Polski. Cortina to przede wszystkim trzy bardzo znane ośrodki narciarskie: Tofane, Faloria i Cristallo. Jest ona otoczona innymi ośrodkami, które są bardzo elastyczne i otwarte na narciarzy z Polski w przeciwieństwie do samego miasta.

Polacy są dla nas ważni!
W poniedziałek (15.12.2014) w ośrodku narciarskim Faloria odbyła się oficjalna inauguracja sezonu narciarskiego 2014 / 2015 , którą poprzedziła konferencja prasowa z udziałem włoskich oraz polskich dziennikarzy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak podkreślał Fabrizio Piller Roner, Prezes Konsorcjum Dolomiti Belluno, Polacy są dla nich szczególnie ważni. W ubiegłym roku region odwiedziło 20 tyś. turystów z naszego kraju. Włosi szacują, że w tym roku ten region odwiedzi 5 tyś. osób więcej. Liczby te plasują nas na drugim miejscu w rankingu cudzoziemców najchętniej odwiedzających ten zakątek Włoch. Laur pierwszeństwa należy do Niemców. Z danych regionu Veneto, w powiecie Belluno wynika, że nasi rodacy średnio spędzają tu 6,8 dnia wydając aż 141 euro na dzień. Więcej od nas zostawiają jedynie Amerykanie, Brytyjczycy oraz Rosjanie. Głównym celem Polaków odwiedzających tę cześć dolomitów to oczywiście możliwość szusowania po świetnie przygotowanych stokach. Ale jak przekonuje Fabrizio Piller Roner region warto odwiedzić również latem. Jak mówi, to doskonałe miejsce na rodzinne wakacje. Urzekająca przyroda, ścieżki spacerowe, trekkingowe oraz rowerowe, baza hotelowa to wszystko czeka na turystów z Polski, którzy zechcą odwiedzić Cortina D’Ampezzo nie tylko w sezonie narciarskim. Póki co ten właśnie się rozpoczął i to zupełnie niezwykle.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Polskie media otwierają sezon narciarski
Uroczystość otwarcia zorganizowało Stowarzyszenie Polskich Mediów przywożąc ze sobą kilkunastu dziennikarzy oraz kilkudziesięciu innych uczestników. Niezwodnym partnerem w organizacji tego wyjazdu studyjnego jak i uroczystości otwarcia jest Consorzio Dolomiti, które zaprosiło kilkuset innych Polaków przebywających aktualnie w tym rejonie. W uroczystości otwarcia uczestniczyli przedstawiciele prowincji Belluno, prezesi wyciągów narciarskich tego rejonu, Konsorcjum Dolomiti, które reprezentowało organizatorów turystyki z miejscowości poza Cortina takich jak San Vito, Mizurina, Borca di Cadore i inne . Prezes Stowarzyszenia Polskich Mediów, Marek Traczyk podziękował stronie włoskiej za przygotowanie uroczystości otwarcia oraz za gościnność z jaką gestorzy bazy hotelowej szczególnie z poza Cortiny przyjmują Polaków. Zwrócił się też do hotelarzy z Cortiny z apelem o inną politykę cenową hoteli w mieście, których hotelowe gwiazdki zostały przykryte kurzem, a mimo to koszty pobytu w wyeksploatowanych hotelach są zbyt wysokie. Efektem tego są zamknięte hotele w Cortinie, podczas gdy hotelarze z poza tego miasteczka na brak klientów nie narzekają. Po oficjalnej części zaproszono wszystkich na degustację produktów włosko – polskich przywiezionych przez dziennikarzy z kraju. Równocześnie zainaugurowano happy hours organizowane przez Stowarzyszenie Polskich Mediów podczas pobytu narciarzy, które muzycznie wspierał niezawodny polski DJ Giuliano (Julian Baranowski).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *