Targi China Hi-Tech Fair 2016 skupiają się na młodych innowatorach

China Hi-Tech FairW dniach 16 do 21 listopada w Shenzhen odbyła się 18. edycja targów China Hi-Tech Fair (CHTF), w ramach której otwarto specjalną halę umożliwiającą lepszą komunikację oraz służącą za platformę dla młodych innowatorów technologicznych, szczególnie wśród małych i średnich przedsiębiorstw.

Wśród wystawców mających stanowiska w hali 5 targów znalazła się między innymi firma LUKERROBOT Co., Ltd z Shenzhen, której wydajny i lekki pojazd AGV jest automatycznie prowadzony przez siły magnetyczne i może udźwignąć do 50 kg załadunku, tym samym potencjalnie mogąc zrewolucjonizować branżę transportową.

Inna firma typu startup, Shenzhen XINLI Technology Co., Ltd, skupia się na upraszczaniu robotyki osobistej, wyświetlaczy SUV smart oraz deskorolek i hulajnóg elektrycznych. Natomiast firma Dobot zaprezentowała najnowsze, łatwe w użyciu, magiczne ramię robotyczne, które może być wykorzystane do ułatwienia drukowania 3D, a grawerowanie laserowe, malowanie i pisanie można kontrolować w nim na wiele sposobów, w tym przez komputer, telefon, za pomocą gestów, głosu a nawet fal mózgowych.

W przeciwieństwie do innych firm technologicznych Shenzhen Open Innovation Lab (SZOIL), czyli otwarta platforma innowacyjna dla twórców z całego świata, zaprezentowała cztery główne obszary działalności: Fab Lab Establishment & Solution, Innovation and Entrepreneur Education Courses for Makers, Global Maker Service Platform i Industrial Chain Collaboration Service. Dzięki udostępnieniu tego typu usług one-stop, twórcy mogą skoncentrować się na realizacji zadań związanych z badaniami i rozwojem.

Głównym motywem przewodnim targów CHTF w 2016 roku było nakierowanie na innowacje przy zachowaniu jakości. Mając na koncie 17 lat udanej organizacji targów, wydarzenie CHTF jest uznaną platformą handlową o znaczeniu międzynarodowym, zaznaczającą się wpływem w szeregu branż, zwłaszcza nauki i techniki.

Ponad 80% wystawców z zeszłego roku wyraziło chęć ponownego uczestnictwa w targach w przyszłości. To wiodące w kraju wydarzenie technologiczne przyciąga ponadto przedstawicieli wielu organów. Co roku targi CHTF odbywają się w centrum wystawowo-konferencyjnym w Shenzhen, przy ulicy Fuhua w dzielnicy Futian w Shenzhen. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.chtf.com/english/.

źródło: PR Newswire / Centrum Prasowe PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *