TVN24 nadal bez koncesji. Jest szansa, że KRRiT podejmie decyzję do niedzieli?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Fot. https://www.gov.pl/web/krrit/dla-mediow

Kolejne głosowania w Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nad koncesją TVN24 nie przyniosły rozstrzygnięcia. Tymczasem polska koncesja TVN 24 obowiązuje do niedzieli.

Jak dowiedział się portal Wirtualne Media, podczas ostatniego głosowania we wtorek za przedłużeniem koncesji oddano trzy głosy, a przeciw – dwa. udzielić TVN24 koncesję chce już nie tylko przewodniczący Witold Kołodziejski, ale także wiceszefowa KRRiR Teresa Bochwic i Elżbieta Więcławska-Sauk. Przeciw głosowali Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski. KRRiT podejmuje uchwały większością 4/5 głosów.

Okazało się również, że przyznanie koncesji nie kończy sprawy TVN24 w KRRiT. Wkrótce Rada ma rozpocząć postępowanie wzywające TVN do dostosowania struktury właścicielskiej do obowiązujących przepisów. „W trakcie omawiania projektu uchwały o udzielenie koncesji zastrzeżono, że jej podjęcie, nie zamyka kwestii związanych z dostosowaniem struktury właścicielskiej spółki TVN do zapisów ustawy” – przekazała rzeczniczka Krajowej Rady Teresa Brykczyńska Wirtualnym Mediom. „W związku z tym, będzie prowadzone odrębne postępowanie, zobowiązujące spółkę TVN do dostosowania swojej struktury właścicielskiej do obowiązujących przepisów” – zapowiedziała Brykczyńska.

W środę ma odbyć się kolejne głosowanie ws. koncesji TVN24.

Koncesja dla TVN24. Dotychczasowe głosowania KRRiT

TVN24 na przedłużenie koncesji, która wygasa 26 września, czeka już półtora roku. Pierwsze głosowanie ws. przedłużenia koncesji dla TVN24 odbyło się podczas posiedzenia KRRiT 22 lipca>> TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r., co oznacza, że od tego momentu upłynęło już ponad 17 miesięcy. Tymczasem, zgodnie z przepisami, nadawca musi wystąpić o przedłużenie koncesji najpóźniej rok przed jej wygaśnięciem.

Dotychczasowe głosowania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nad przyznaniem polskiej koncesji dla TVN24 nie uzyskały wymaganej większości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *