KRRiT bez decyzji w sprawie koncesji TVN24

TVN24

TVN24

Kolejne dwa głosowania podczas posiedzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nad przedłużeniem koncesji dla TVN24 nie przyniosły rozstrzygnięcia. Przedłużeniem poparł tylko szef KRRiT Witold Kołodziejski. 

Podczas czwartkowego posiedzenia Krajowej Rady odbyły się dwa głosowania – jedno za przedłużeniem koncesji TVN24 na kolejne pięć lat, drugie przeciw – jednak żadne z nich nie przyniosło rozstrzygnięcia.

Jak dowiedział się portal WirtualneMedia.pl, za przedłużeniem koncesji był tylko jeden członek Rady (przewodniczący Witold Kołodziejski), czterech było przeciwko, a jeden wstrzymał się od głosu. Zgodnie z procedurą, w tej sytuacji przeprowadzono drugie głosowanie dotyczące nieprzyznania koncesji, które również nie przyniosło rozwiązania: trzy osoby głosowały za nieprzyznaniem (Teresa Bochwic, Janusz Kawecki, Andrzej Sabatowski), jedna przeciwko nieprzyznaniu (Witold Kołodziejski) i jedna wstrzymała się od głosu (Elżbieta Więcławska-Sauk). Tymczasem do podjęcia decyzji przez KRRiT jest potrzebna bezwzględna większość, która wynosi cztery głosy.

Koncesja TVN24 obowiązuje do 26 września 2021 roku, a nadawca wystąpił o jej przedłużenie już w lutym 2020 roku.

Kilka dni temu Witold Kołodziejski zaproponował wyjście z wyjście z legislacyjnego impasu wokół koncesji dla TVN24>> , który powstał po złożeniu przez PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji>>