Lex TVN: KRRiT nadal nie przyznała polskiej koncesji TVN24

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Fot. https://www.gov.pl/web/krrit/dla-mediow

Sprawa koncesji dla TVN24 pojawiła się na posiedzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ale głosowanie nad jej przedłużeniem się nie było.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż nie wydała decyzji o przedłużeniu bądź nieprzedłużeniu koncesji dla TVN24. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, w czwartek odbyło się posiedzenie KRRiT, lecz sprawa koncesji dla TVN24 nie została poddana pod głosowanie.

Członkowie Rady zajmowali się natomiast prawnymi i praktycznymi konsekwencjami ewentualnego nadawania stacji na koncesji holenderskiej. Więcej na ten temat czytaj tutaj>>

Portal przypuszcza, że kluczowe głosowanie może odbyć się 9 września, lecz nie ma jeszcze pewności w tej sprawie.

Koncesja dla TVN24. Dotychczasowe głosowania KRRiT

TVN 24 na przedłużenie koncesji, która wygasa 26 września, czeka już półtora roku. Pierwsze głosowanie ws. przedłużenia koncesji dla TVN24 odbyło się podczas posiedzenia KRRiT 22 lipca>> TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r., co oznacza, że od tego momentu upłynęło już ponad 17 miesięcy. Tymczasem, zgodnie z przepisami, nadawca musi wystąpić o przedłużenie koncesji najpóźniej rok przed jej wygaśnięciem.

Dotychczasowe głosowania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nad przyznaniem polskiej koncesji dla TVN24 nie uzyskały wymaganej większości. Tymczasem w ostatnich dniach zarówno przedstawiciele partii rządzącej, jak i prezydent Andrzej Duda zaczęli wysyłać sygnały, które mogą sugerować zmianę ich podejścia do lex TVN. Więcej na ten temat czytaj tutaj>>

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *