TVN24 otrzymał holenderską koncesję

Mężczyzna z pilotem przed telewizorem
Mężczyzna z pilotem przed telewizorem
Fot. Unsplash

Zarząd TVN poinformował, że uzyskał w Holandii koncesję satelitarną dla TVN24, dzięki czemu kanał będzie mógł być dalej nadawany w Polsce – nawet, jeśli KRRiT nie przedłuży polskiej koncesji wygasającej 26 września.

Pierwsze głosowanie ws. przedłużenia koncesji dla TVN24 odbyło się podczas posiedzenia KRRiT 22 lipca>> TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r., co oznacza, że od tego momentu upłynęło już ponad 17 miesięcy. Tymczasem, zgodnie z przepisami, nadawca musi wystąpić o przedłużenie koncesji najpóźniej rok przed jej wygaśnięciem. Koncesja TVN24 obowiązuje do 26 września 2021 r.

Tymczasem na początku lipca posłowie PiS przygotowali projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który może uderzyć w TVN24 i odebrać stacji koncesję na nadawanie. „Lex TVN”, jak została nazwana feralna ustawa, została przegłosowana w Sejmie i teraz trafi do Senatu. W całym kraju odbyły się protesty przeciwko „lex TVN”.

Holenderska koncesja dla TVN24

„Najważniejszą misją TVN24 jest zapewnienie widzom stałego dostępu do niezależnych, opartych na faktach i sprawdzonych informacji. Biorąc pod uwagę trwające półtora roku nieuzasadnione wstrzymywanie przez KRRiT decyzji o odnowieniu koncesji dla TVN24, musimy być gotowi na każdą ewentualność” – stwierdził zarząd TVN w komunikacie.

Dlatego, podkreślono w oświadczeniu, „w lipcu br. został złożony wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana.” „Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji TVN 24 do 26 września, dalsze nadawanie umożliwi, zgodnie z polskim i unijnym prawem, koncesja holenderska” – napisano w oświadczeniu.

„Chcemy też z całą stanowczością podkreślić, że uzyskanie koncesji dla kanału TVN 24 w Holandii w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, z jakim mamy do czynienia w związku z uchwaloną przez Sejm nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji” – podkreślił Zarząd TVN i zaapelował do władz o odrzucenie „szkodliwej nowelizacji”. „Jesteśmy też w pełni zdeterminowani, by bronić prawa naszych widzów i wszystkich Polaków do wolnych mediów i wolnego wyboru” – napisano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *