Lex TVN: KRRiT zgodziła się na holenderską koncesję. TVN24 będzie nadawać

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Fot. https://www.gov.pl/web/krrit/dla-mediow

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski wysłał do operatorów telewizyjnych zgodę na wpis do rejestru programu TVN24 na koncesji holenderskiej. Stacja będzie mogła nadawać po 26 września, gdy skończy się jej polska koncesja. 

W komunikacie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, informującym o zgodzie na wpis do rejestru programu TVN24 na koncesji holenderskiej, przypomniano, że „spółka posiada łącznie 224 koncesje wydane przez holenderski organ regulacyjny (na programy skierowane na rynek holenderski i innych krajów europejskich), w tym 10 polskojęzycznych, innych niż TVN24”.

Rejestracja będzie obowiązywać po dokonaniu przez operatorów opłaty za wpis do rejestru w wysokości 113 zł.

„Decyzja zapewnia ciągłość nadawania programu TVN24 również po 26 września 2021 r., niezależnie od wyników toczących się obecnie postępowań” – podkreślono w komunikacie KRRiT.

Koncesja dla TVN24. Dotychczasowe głosowania KRRiT

TVN 24 na przedłużenie koncesji, która wygasa 26 września, czeka już półtora roku. Pierwsze głosowanie ws. przedłużenia koncesji dla TVN24 odbyło się podczas posiedzenia KRRiT 22 lipca>> TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r., co oznacza, że od tego momentu upłynęło już ponad 17 miesięcy. Tymczasem, zgodnie z przepisami, nadawca musi wystąpić o przedłużenie koncesji najpóźniej rok przed jej wygaśnięciem.

Dotychczasowe głosowania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nad przyznaniem polskiej koncesji dla TVN24 nie uzyskały wymaganej większości. Tymczasem w ostatnich dniach zarówno przedstawiciele partii rządzącej, jak i prezydent Andrzej Duda zaczęli wysyłać sygnały, które mogą sugerować zmianę ich podejścia do lex TVN. Więcej na ten temat czytaj tutaj>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *