TVN Siedem nadal bez koncesji. Stacja rozpoczęła kampanię

TVN7
TVN7
Fot. Facebook @tvn7

Podczas wtorkowego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po raz kolejny nie przedłużyła koncesji naziemnego kanału TVN Siedem.

Podczas posiedzenia doszło do głosowania nad koncesją, ale trzech członków było za (przewodniczący Witold Kołodziejski, Teresa Bochwic i Elżbieta Więcławska-Sauk), a dwóch przeciw (Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski). Do podjęcia decyzji potrzebne są cztery głosy.

W odpowiedzi na sytuacje na antenie TVN Siedem rozpoczęła się kampania informacyjna związana z koncesją dla stacji. Powstały spot, w którym gwiazdy stacji przypominają, że największy kanał rozrywkowy w Polsce może niedługo zakończyć nadawanie. Nagranie kończy plansza z głosem lektora informującym o liczbie dni pozostałych do zakończenia aktualnej koncesji TVN Siedem. Od środy, 9 lutego, spot będzie emitowany we wszystkich kanałach TVN Grupa Discovery.

Ponadto, o liczbie dni pozostałych do wygaśnięcia koncesji informować będą tzw. scrolle, czylipaski informacyjne przy wybranych audycjach nadawcy. Rusza tez kampania w social mediach ze specjalnym hasztagiem #chcemybawicsiedalej.

TVN się zabezpiecza

Jeżeli do 25 lutego Rada nie podejmie decyzji w sprawie koncesji stacji, TVN Siedem nie będzie już mogła nadawać drogą naziemną. Dlatego nadawca TVN Grupa Discovery zdobył koncesję u holenderskiego regulatora, dzięki której będzie mogła nadawać, ale tylko satelitarnie. Holenderską koncesję TVN Grupa Discovery uzyskała również w zeszłym roku, gdy KRRiT przeciągała sprawę polskiej licencji dla TVN 24.

Dotychczas KRRiT nie podejmowała decyzji w sprawie TVN Siedem, bo – według oficjalnie podawanej wersji – miała wątpliwości co do struktury właścicielskiej TVN, nadawcy kanału. TVN Grupa Discovery złożyła wniosek o przedłużenie koncesji TVN Siedem 23 grudnia 2020 roku. W tym czasie PiS próbował zmienić ustawę o radiofonii i telewizji („lex TVN”), zawetowaną ostatecznie przez prezydenta. Nadal pozostał jednak problem z art. 35 ustawy, który pozwala przyznawać koncesję tylko stacji z właścicielem z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Tymczasem właścicielem TVN jest Polish Television Holding z siedzibą w Amsterdamie, firma kontrolowana przez amerykański koncern Discovery.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *