TVP World na wojnie informacyjnej. Anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej już nadaje

TVP World
TVP World
Fot. printscreen/https://www.youtube.com/watch?v=tnC8lKkSlhc

W związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej Telewizja Polska przyspieszyła uruchomienie nowego, anglojęzycznego kanału TVP World.

Jak poinformowała Telewizja Polska, od czwartku 18 listopada od godz. 8:00 nadawanie rozpoczął nowy kanał – TVP World. Anglojęzyczna stacja będzie nadawać 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.

Pierwotnie start emisji zaplanowano na 1 stycznia 2022 r., przyspieszyła go jednak sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. Jak poinformowały „Wiadomości” TVP1, mamy do czynienia z wojną informacyjną, a nowa stacja ma przeciwdziałać rosyjskiej i białoruskiej propagandzie, która wykorzystuje dzieci imigrantów. – Polska musi się temu przeciwstawić. Polska telewizja publiczna czuje się za to odpowiedzialna, za obronę polskiej racji stanu, dlatego przyspieszyliśmy otwarcie kanału – poinformował prezes TVP Jacek Kurski.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, kanał będzie dostępny za pośrednictwem strony internetowej tvpworld.com, telewizji satelitarnej i anteny TVP Info (pomiędzy 1 w nocy i 5 rano czasu polskiego). Ta ostatnia oferta jest skierowana przede wszystkim do widzów z innych stref czasowych, na przykład w Stanach Zjednoczonych.

Portal podał również, że w przyszłym roku stacja ma kosztować 22,6 mln zł, a w 2024 r. już 30 mln zł.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *