TVP World nadaje bez koncesji. KRRiT nie ma z tym problemu

TVP World
TVP World
Fot. printscreen/https://www.youtube.com/watch?v=tnC8lKkSlhc

Zdaniem KRRiT, TVP World, który nadaje drogą satelitarną, nie potrzebuje koncesji, ponieważ jest tworzony przez Telewizję Polską.  

Telewizja Polska uruchomiła anglojęzyczny kanał TVP World 18 listopada. Początkowo miała ruszyć w styczniu 2022 roku, ale zarząd TVP przyspieszył start stacji w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej>>

TVP World zastąpił internetowy kanał Poland In, który nie posiadał koncesji satelitarnej. Tymczasem TVP World nadaje nie tylko w internecie, ale także drogą satelitarną, a TVP nie wyklucza, że wprowadzi kanał do oferty polskich sieci kablowych czy „kablówek” hotelowych.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie widzi jednak problemu. – Nadawanie w intrenecie nie wymaga koncesji KRRiT. Obowiązuje jedynie wpis do rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym i programów rozprowadzanych – poinformowała portal Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.

Jak zauważa portal, w wymienionych rejestrach nie pojawia się ani nazwa TVP World, ani Poland In.- Zgodnie z obowiązującymi przepisami programy Telewizji Polskiej nie wymagają koncesji – tłumaczy Brykczyńska z KRRiT.

Tymczasem we wcześniejszych latach Telewizja Polska występowała o koncesje dla swoich kanałów tematycznych, w tym dla stacji TVP 4K, TVP Historia czy TVP Sport. Obecnie widnieją one jednak w wykazie KRRiT jako „wygasłe”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *