Vaitkuškio Dvaras – Pałac Wojtkuszki

Vaitkuškio Dvaras - Pałac Wojtkuszki

Ogłaszamy otwarcie Wojtkuszek – historycznej siedziby Kossakowskich ! Dzięki staraniu wielu ludzi i instytucji można zwiedzać pałacową wieżę, przechadzać się po zielonej aptece w kaskadowym ogrodzie, który znamy i pamiętamy z fotografii Stanisława Kazimierza, a końcu wyruszyć z kijem golfowym na Pitch and Putt . To nasza duma i splendor – pierwszy klub golf-executive nie tylko w Ukmerge (Wiłkomierzu) lecz na całej Litwie!

Na facebooku zapraszamy na fanpage Vaitkuskio Dvaras – Pałac w Wojtkuszkach.

Dla tych, którzy pragną nas odwiedzić – strona www.vaitkuskis.com.

Polecajcie nas znajomym oraz tour operatorom. To, co oferuje współczesna Litwa turystom spragnionym wysokich doznań kultury i natury jest zbyt fantastyczne, by opisać to słowami. Wspólna historia, doskonale zachowane i wyniesionie z pożogi XX wieku zabytki – pałace, dwory, kościoły zapraszają w każdą pogodę i w każdym czasie.

Wszystko to jest niesłychanym cudem i prezentem dla nas dziś – dla nas tu i teraz od Stanisława Kazimierza, a także innych przodków, szczególnie tych, którzy spoczywają w krypcie grobowej na Poszelińskim cmentarzu. Trzeba zatem złożyć szczególne wyrazy wdzięczności miastu Ukmerge, które podjęło się renowacji grobowca i upamiętnienia wszystkich pochowanych w nim 12 przodków rodziny, którzy przez 300 lat poprzednich, a kto wie przez ile jeszcze setek kolejnych związlai swoje losy z piękną wiłkomierską krainą – bijącym sercem Litwy!

Na koniec – gratulacje i owacje na stojąco dla organizatorów Miedzynarodowego Pleneru Fotograficznego – „Fotooda dla hrabiego Stanisława Kazimierza Kossakowskiego”. Cóż to była za wspaniała impreza, która zgromadziła niemal 40 fantastyczych fotografów z czterech krajów. To, co przeżyliśmy razem jest trudne do opowiedzenia – najważniejsze jednak okazuje się odkrycie, że my – Litwini, Polacy, Białorusini i Ukraińcy – jesteśmy braćmi i siostrami…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *