W sklepowej witrynie- technika dwudziestolecia międzywojennego

Muzeum Techniki i Przemysłu NOT ma przyjemność zaprosić na nową wystawę pod tytułem „W sklepowej witrynie – technika dwudziestolecia międzywojennego ze zbiorów Muzeum Techniki i Przemysłu”. Otwarcie odbędzie się 24 października 2016 roku w siedzibie Muzeum (Pałac Kultury i Nauki w Warszawie) o godzinie 12:00.

Zajrzyjmy wspólnie przez witrynę sklepową do świata naszych dziadków i pradziadków, gdy po 123 latach niewoli kraj i społeczeństwo podnosiły się z kolan. Następował szybki rozwój handlu, unowocześniał się przemysł, rozkwitało życie towarzyskie.

Na drogi wyjeżdżały nowe Polskie Fiaty 508, które ścigały się z coraz nowocześniejszymi motocyklami a w zapomnienie odchodziły dorożki. Modne i wyemancypowane panie oraz dostojni i zaradni mężczyźni coraz częściej i chętniej sięgali po nowinki techniczne, które ułatwiały im wykonywanie wielu prac.

Główną atrakcją wystawy będą przedmioty nierozerwalnie łączące się z codziennym życiem i pracą ludzi w dwudziestoleciu międzywojennym (zaprezentujemy: samochód, radia, gramofony, rowery, maszyny do pisania i szycia itp…).

Przedmioty, które zobaczą Państwo na wystawie pochodzą w całości ze zbiorów Muzeum.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności na adres e-mail: martyna.sprawska@mtip.pl, tel. +48 692 612 308.

www.mtip.pl

W sklepowej witrynie- technika dwudziestolecia międzywojennego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *