Warszawska Izba Gospodarcza popiera stanowisko Rzecznika MŚP: liniowcy stracą na Polskim Ładzie

Marek Traczyk, Karol Dobrowolski i Adam Abramowicz
Marek Traczyk, Karol Dobrowolski i Adam Abramowicz
Od lewej: Karol Dobrowolski, Adam Abramowicz i Marek Traczyk

Warszawska Izba Gospodarcza popiera negatywne stanowisko Rzecznika MŚP dotyczące zawartej w Polskim Ładzie propozycji zwiększenia obciążenia przedsiębiorców, rozliczających się podatkiem liniowym.

28 lipca 2020 r. Marek Traczyk, Prezes Zarządu Warszawskiej Izby Gospodarczej i Karol Dobrowolski, Wiceprezes Zarządu Warszawskiej Izby Gospodarczej spotkali się z Rzecznikiem MŚP Adamem Abramowiczem.

Podczas rozmów przedstawiciele Warszawskiej Izby Gospodarczej poparli negatywne stanowisko rzecznika odnośnie zawartej w Polskim Ładzie propozycji zwiększenia obciążenia przedsiębiorców, rozliczających się podatkiem liniowym z obecnych 19% do 28%,  bez możliwości odliczenia kwoty wolnej od podatku w wysokości 30 tys. zł.

Liniowcy stracą na Polskim Ładzie. Rzecznik MŚP proponuje rozwiązanie>>

Stanowisko Warszawskiej Izby Gospodarczej

Jesteśmy przekonani, że taki zapis jest nie do przyjęcia, i uderzy w sposób szczególny w małą i średnią przedsiębiorczość.

Stoi to w ostrej sprzeczności, co do konieczności kumulacji kapitału w rodzimych firmach. Dopiero od niecałych 30 lat mamy możliwość odkładania kapitału, a tym samym modernizacji procesów usługowych i produkcyjnych. Firmy z rozwiniętych gospodarczo krajów miały na te procesy setki lat.

Jako przedsiębiorcy zrzeszeni w Warszawskiej Izbie Gospodarczej oczekujemy sprawiedliwych regulacji CIT, ze szczególnym uwzględnieniem korporacji międzynarodowych, które osiągają duże zyski z minimalnym obciążeniem podatkowym, co w efekcie prowadzi do dyskryminacji polskich firm. Dzieje się tak od wielu lat, niezależnie od tego, kto sprawuje władzę w Polsce.

Wspieramy działania Rzecznika MŚP, jako ustawowego reprezentanta interesów przedsiębiorców.

Oczekujemy od wszystkich organizacji samorządu gospodarczego w naszym kraju solidarnej współpracy w tym zakresie.

Rzecznik MŚP zbiera głosy poparcia pod petycją o pozostawienie podatku liniowego w dotychczasowej formie. 

Treść i formularz petycji znajdziecie Państwo pod tym adresem>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *