Warsztaty dla dziennikarzy informacyjnych portali internetowych

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na warsztaty dla dziennikarzy internetowych. Uczestnicy dowiedzą się gdzie szukać i w jaki sposób korzystać z zasobów materiałów audiowizualnych serwisu prasowego Parlamentu Europejskiego, gdzie znaleźć darmowe zdjęcia, infografiki i filmy wideo dotyczące spraw europejskich, jak uruchomić transmisję na żywo z Parlamentu Europejskiego na własnej stronie internetowej, na jakich zasadach korzystać ze studiów radiowych i telewizyjnych dostępnych dla mediów.

Pokażemy też, gdzie szukać informacji przydatnych w czasie kampanii przed przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego – nagrań wypowiedzi posłów, statystyk aktywności, dokumentów źródłowych i analiz.

Warsztaty odbędą się 12 kwietnia w Biurze Informacyjnym PE w Warszawie, przy ulicy Jasnej 14/16a. Zarys programu przesyłam w załączniku.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dla uczestników warsztatów, prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 28 marca 2018 roku. Zgłoszenia można wysłać za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego tutaj:

http://www.europarl.europa.eu/poland/pl/strona_glowna/informacje_dla_mediow/imprezy_dziennikarzy/2018_media_events/warsztaty_internetowe_wiosna_2018.html

Dziennikarze też składać wnioski o udział w całym cyklu spotkań dla dziennikarzy chcących się specjalizować w tematyce europejskiej.
Warsztaty poprowadzą:

  • Karolina Woźniak – specjalista w dziedzinie mediów społecznościowych, pracownik działu komunikacji internetowej Dyrekcji do Spraw Komunikacji Parlamentu Europejskiego, wcześniej dziennikarka Telewizji Polskiej, Wprost, Życia Warszawy.
  • Piotr Wolski – attaché prasowy w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego w Polsce, wcześniej dziennikarz Serwisu Światowego BBC, Dziennika, Inforadia, Polskiego Radia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *