Sąd: „Gazeta Wyborcza” może publikować teksty o Obajtku

Waga - symbol sprawiedliwości
Waga - symbol sprawiedliwości
Fot. Unsplash

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek Daniela Obajtka, który dotyczył zakazu publikacji na temat prezesa Orlenu w „Gazecie Wyborczej”.

Jak donosi Press.pl, reprezentujący prezesa Orlenu adwokat Maciej Zaborowski żądał sądowego zabezpieczenia w postaci zakazu publikacji na temat Obajtka oraz umieszczenia w artykule „Śledztwo »Wyborczej«: Obajtek dostał milionową zniżkę na apartament, a Orlen został sponsorem piłkarskiej akademii dewelopera” informacji, że tekst jest przedmiotem sporu sądowego.

Daniel Obajtek skierował pozew przeciwko „Gazecie Wyborczej”, który dotyczy serii tekstów opublikowanych przez dziennik, podejmujących sprawę majątku i przeszłości prezesa PKN Orlen z czasu, gdy był wójtem Pcimia. Więcej na ten temat czytaj tutaj>>

Sąd Okręgowy w Warszawie najpierw przychylił się do wniosku Obajtka o zabezpieczenie roszczenia w postaci zakazu publikacji, jednak po zażaleniu redakcji „GW” sąd 8 czerwca uchylił tą decyzję. W ocenie sądu, artykuł o zakupie przez prezesa Orlenu apartamentu z milionową zniżką został napisany zgodnie z zasadą rzetelności dziennikarskiej. Decyzja jest prawomocna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *