Maroko – wizja 2020

Konferencja "Rozwój Turystyki Maroka do 2020 roku"

22 listopada br., podczas targów TT Warsaw 2018 odbyła się konferencja prasowa pt. Rozwój Turystyki Maroka do 2020 roku”.

Jego Ekscelencja Youns Tijani, ambasador Królestwa Maroka oraz Richard Ennaciri, dyrektor Marokańskiej Narodowej Organizacji Turystyki przedstawili założenia rozwoju turystyki Maroka do 2020 roku, określone w Narodowej Strategii Rozwoju Turystyki Maroka – „Vision 2020”.

Królestwo Maroka, bo tak brzmi pełna nazwa tego kraju, leży w północno-zachodniej części Afryki, w miejscu, gdzie przez wieki wpływy europejskie mieszały się ze zwyczajami plemion berberyjskich i kulturą arabską, tworząc niezwykłą mozaikę.

Maroko uwodzi rozmaitością krajobrazu – od wysokich gór po rozległe pustynie, głębokie doliny i wąwozy. Podróż do Maroka to spotkanie z wyjątkowym światem zapachów, smaków, dźwięków i barw. Od północy naturalną granicę stanowią wody Morza Śródziemnego, a od zachodu Ocean Atlantycki. Wzdłuż wybrzeży występują bujne soczysto zielone oazy, gaje daktylowe i oliwne.

Choć Maroko jest głęboko zakorzenione w swoich tradycjach, oferuje wszelkiego rodzaju współczesne udogodnienia. Kraj spogląda pewnie w przyszłość, kultywuje swoje tradycje i promuje dziedzictwo kulturowe wykorzystując swój potencjał we wspieraniu tego regionu świata. Marrakesz jest tego doskonałym przykładem – medina i jej suki mają niezrównany starodawny urok, podczas gdy Guéliz i Hivernage dysponują najnowocześniejszą infrastrukturą i obiektami.

Maroko perfekcyjnie łączy nowoczesność z tradycją, wzmacniając pozycję tego kraju na arenie międzynarodowej. To właśnie tu uruchomiono pierwszą w Afryce linię kolei dużych prędkości. Pociągi, które będą jeździć z prędkością do 320 km/godz., skrócą czas podróży pomiędzy Tangerem na północy kraju a Casablanką na zachodzie o ponad połowę.

foto: Mirosław Gleb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *