Orlen lub PZU kupi „Rzeczpospolitą”?

Okładka dziennika "Rzeczpospolita"

Okładka dziennika "Rzeczpospolita"

 

PKN Orlen rozważa zakup spółki Gremi Media, wydawcy „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”. Spółka uczestniczy w rozmowach dotyczących ewentualnej transakcji, obok m.in. Grupy PZU.

Proces sprzedaży wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” toczy się od marca, kiedy spółka KCI, kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza, podpisała umowę z firmą doradczą Deloitte Advisory w celu przygotowania i przeprowadzenia procesu sprzedaży posiadanych przez KCI akcji Gremi Media.

Proces miał zakończyć się we wrześniu – agencja ISB podała wtedy, że zainteresowane kupnem Gremi Media są m.in. Cyfrowy Polsat i Wirtualna Polska Holding. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj>> 

Kilka dni temu pojawiły się jednak informacje, że z rozmów dotyczących kupna spółki wycofał się jednak holding Wirtualna Polska. Powodem miało być kilkukrotnie zmienianie proponowanych warunków transakcji.

Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, także Zygmunt Solorz nie jest już zainteresowany „Rzeczpospolitą”. Przy negocjacyjnym stole pozostały zatem tylko Grupa PZU i PKN Orlen. Informatorzy Wirtualnychmediów.pl, podkreślają, że spółki skarbu państwa próbują wynegocjować jakąś przyzwoitą cenę.

– Z racji tego, że Orlen ma już w portfolio Polska Press i Ruch, wydaje się znacznie bardziej zainteresowany przejęciem „Rzeczpospolitej” niż PZU. W planach jest skonsolidowanie jej z tytułami Polska Press w jeden potężny, sprzyjający władzy koncern medialny. Orlen ma już przecież dobre przełożenie na czytelnika lokalnego, pozostaje mu jednak wciąż problem, jak dotrzeć do czytelnika prasy centralnej. Ciesząca się wysoka opiniotwórczością „Rzeczpospolita” stanowiłaby znakomite uzupełnienie – powiedział portalowi anonimowo jeden z informatorów.

PKN Orlen jako potencjalny nabywca Gremi Media był wymieniany już w grudniu zeszłego roku, ale wtedy koncern zaprzeczał doniesieniom.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *