Wirtualna Polska już nie chce kupić „Rzeczpospolitej”

Okładka dziennika "Rzeczpospolita"

Okładka dziennika "Rzeczpospolita"

Wirtualna Polska wycofała się z rozmów dotyczących kupna Gremi Media, wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”.

Proces sprzedaży wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” toczy się od marca, kiedy spółka KCI, kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza, podpisała umowę z firmą doradczą Deloitte Advisory w celu przygotowania i przeprowadzenia procesu sprzedaży posiadanych przez KCI akcji Gremi Media.

Proces miał zakończyć się we wrześniu – agencja ISB podała wtedy, że zainteresowane kupnem Gremi Media są m.in. Cyfrowy Polsat i Wirtualna Polska Holding. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj>>

Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl, z rozmów dotyczących kupna spółki wycofał się jednak holding Wirtualna Polska. Powodem miało być kilkukrotnie zmienianie proponowanych warunków transakcji.

Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika także, że do rozmów o kupnie wydawcy „Rzeczpospolitej” nie przystąpiła również żadna ze spółek kontrolowanych przez Zygmunta Solorza.

– To nie jest pierwsza ani druga próba sprzedaży „Rzeczpospolitej”. Wcześniej wszyscy potencjalni nabywcy zniechęcali się na wstępnym etapie. Nie wiem, z jakich powodów tak się działo. Wiem natomiast, że kuszeni byli m.in. Zygmunt Solorz i Grupa Bonnier – powiedział portalowi anonimowo były ważny menedżer z Gremi Media.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *