I Piknik Historyczny Muzeum Historii Polski

Mnóstwo dobrej zabawy i wiele atrakcji: Festiwal Muzealny, Smocze Królestwo, a w nim gry i zabawy dla najmłodszych, konkursy, warsztaty, tańce „na dechach”. Energii doda sernik w wykonaniu Karola Okrasy. A wieczorem koncert Voo Voo!

I Piknik Historyczny to wyjątkowy festyn, który w sposób niebanalny zaangażuje wszystkie zmysły uczestników tak, by każdy bawił się jak najlepiej, ale również wzbogacił swoją wiedzę i dowiedział czego interesującego na temat historii Polski i Warszawy. Gry i zabawy plenerowe, warsztaty, konkursy, tańce i muzyka wypełnią całą imprezę.

W czasie Pikniku każdy ma szansę odwiedzić aż 35 muzeów z całego kraju! Festiwal Muzealny zaprezentuje dokonania placówek, ich ofertę, wydawnictwa i projekty. Jest to świetna okazja, by jednego dnia zobaczyć tak różnorodne zbiory i być w tak wielu miejscach.

Niezwykłą multimedialną wystawę i ciekawe działania interaktywne i konkursy, przygotował organizator wydarzenia – powołane rok temu w maju, Muzeum Historii Polski, które zaprezentuje m.in. techniki i nowoczesne sposoby pokazywania eksponatów i obiektów historycznych.

Dla najmłodszych przygotowano niezwykły, bo historyczny plac zabaw – Smocze Królestwo i Starogród – średniowieczne miasteczko.  Będzie można poznać dawne  gry i zabawy, również te, które znali nasi dziadkowie.

Smocza Kompania wprowadzi w epokę rycerską, a Muzeum Opowiadaczy Historii, zaprasza na warsztaty i do świata baśni.

Dla wszystkich Zabawa na dechach – zagrają Kapele Czerniakowska, Praska i pełne wdzięku Czarne Motyle. W atmosferze, jak z przedwojennych potańcówek na Saskiej Kępie czy na Bielanach, będzie można nauczyć się tańczyć walca, fokstrota lub sztajerka.
 
W ramach organizowanego przez Muzeum Historii Polski cyklu Kultura kulinarna dawnej Rzeczypospolitej Klio w kuchni – przez cały czas trwania imprezy prezentowane będą tradycyjne techniki wyrobu serów, a o godzinie 17.00 na degustację staropolskiego sernika zaprasza gości mistrz kuchni Karol Okrasa.

Na zakończenie Pikniku zagra gwiazda wieczoru – zespół Voo Voo.

WSTĘP WOLNY!

Więcej szczegółów: www.muzhp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *