Ponury kamień milowy zarazy: 1 milion zainfekowanych, 51 000 zgonów na całym świecie

Koronawirus COVID-19

Koronawirus COVID-19

Epidemia COVID-19 osiągnęła nowy ponury kamień milowy – całkowita liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa osiągnęła w czwartek 1 milion. Ponad 51 000 osób zmarło na całym świecie z powodu wirusa.

Dane pochodzą z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Liczba opiera się na potwierdzonych informacjach z wielu źródeł.

Nowa epidemia COVID-19 została po raz pierwszy zarejestrowana w grudniu 2019 roku w mieście Wuhan w chińskiej prowincji Hubei. Liczba zarażonych osób w Wuhan gwałtownie wzrosła, co spowodowało izolację. Następnie wirus szybko rozprzestrzenił się, atakując niemal każdy kraj.

11 marca Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła Covid-19 pandemią. Dwa tygodnie później Stany Zjednoczone stały się najbardziej dotkniętym narodem, wyprzedzając Chiny. W Europie, we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji epidemia uderzyła najdotkliwiej. Każdy kraj to ponad 40 000 przypadków.

Do 1 kwietnia prawie połowie światowej populacji – większości Ameryki Północnej, Europy i Indiach – nakazano pozostać w domu, w nadziei na spowolnienie lub powstrzymanie rozprzestrzeniania się zarazy.

foto: Sarah Grillo/Axios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *