Premiera filmu „Wszystko dla mojej matki”

Wszystko dla mojej matki

Już 17 grudnia 2019 roku oficjalna premiera filmu „Wszystko dla mojej matki”. Debiutancki film reżyserki Małgorzaty Imielskiej już podbił serca widzów festiwali.

Film został uznany za najlepszy według Plebiscytu widzów Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2019, Imielska została wyróżniona również przez Jury festiwalowe. Z kolei Zofia Domalik zdobyła nagrodę za profesjonalny debiut aktorski na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zdjęcia do filmu Małgorzaty Imielskiej kręcono na Warmii i Mazurach m.in. we wsi Purda, nad Serwentem i w Jezioranach. To wszystko ze smakiem ozdobione wspaniałą muzyką Włodka Pawlika.

Film jest historią piętnastoletniej Oli. Opowiada o dziewczynach z poprawczaka, o trudnych tematach agresji i gwałtu w życiu codziennym. Jest to jednak film o potrzebie bliskości, empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Cały film pokazuje, jak ważne jest przeciwstawienie się stereotypom, które wciąż funkcjonują w społeczeństwie, a także, jak ważne jest otwarcie się na drugiego człowieka.

Koproducentem jest Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, fundator m.in. filmu „Cicha Noc”, nagrodzonego Orłami 2018 czy nagrodami Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Premiera w Warszawie we wtorek 17 grudnia o godz. 20:00 w Cinema City – Sadyba.

Wszystko dla mojej matki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *