Nowe głosowanie nad koncesją dla TVN24. Jak jest decyzja KRRiT?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Fot. https://www.gov.pl/web/krrit/dla-mediow

Na czwartkowym posiedzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odbyły się kolejne głosowania nad przyznaniem koncesji dla TVN24. Żadne nie uzyskało wymaganej większości.

W żadnym z głosowań, zarówno za przyznaniem koncesji, jak i jej nieprzyznaniem, nie uzyskano większości, czyli czterech głosów – poinformowała rzecznik KRRiT Teresa Brykczyńska.

Postępowanie w sprawie koncesji dla TVN24 będzie kontynuowane i spodziewane są kolejne głosowania KRRiT w tej sprawie.

Pierwsze głosowanie ws. przedłużenia koncesji dla TVN24 odbyło się podczas posiedzenia KRRiT 22 lipca>> TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r., co oznacza, że od tego momentu upłynęło już ponad 17 miesięcy. Tymczasem, zgodnie z przepisami, nadawca musi wystąpić o przedłużenie koncesji najpóźniej rok przed jej wygaśnięciem. Koncesja TVN24 obowiązuje do 26 września 2021 r.

Tymczasem na początku lipca posłowie PiS przygotowali projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który może uderzyć w TVN24 i odebrać stacji koncesję na nadawanie. „Lex TVN”, jak została nazwana feralna ustawa, została przegłosowana w Sejmie i teraz trafi do Senatu. W całym kraju odbyły się protesty przeciwko „lex TVN”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *