KRRiT czeka z koncesją dla TVN Siedem na „lex TVN”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Fot. https://www.gov.pl/web/krrit/dla-mediow

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przesunęła głosowanie nad przedłużeniem koncesji naziemnego TVN Siedem w związku ze sprawą „lex TVN”, czyli nowelizacją ustawy medialnej.

Koncesja TVN Siedem wygasa 25 lutego 2022 roku, a TVN wystąpił o jej przedłużenie 23 grudnia 2020 roku. Jak dowiedział się „Press”, w związku ze sprawą koncesji dla TVN24, termin głosowania dotyczący TVN Siedem został przesunięty. Nowe głosowanie nad koncesją dla TVN24. Jak jest decyzja KRRiT?

Janusz Kawecki, członek KRRiT, poinformował „Press”, że jeśli nowelizacja ustawy medialnej nie zostanie uchwalona, będzie on przeciw przedłużeniu koncesji dla TVN Siedem.

Koncesja TVN24

TVN 24 na przedłużenie koncesji, która wygasa 26 września, czeka już półtora roku. Pierwsze głosowanie ws. przedłużenia koncesji dla TVN24 odbyło się podczas posiedzenia KRRiT 22 lipca>> TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r., co oznacza, że od tego momentu upłynęło już ponad 17 miesięcy. Tymczasem, zgodnie z przepisami, nadawca musi wystąpić o przedłużenie koncesji najpóźniej rok przed jej wygaśnięciem.

Zarząd TVN poinformował niedawno, że uzyskał w Holandii koncesję satelitarną dla TVN24, dzięki czemu kanał będzie mógł być dalej nadawany w Polsce – nawet, jeśli KRRiT nie przedłuży polskiej koncesji wygasającej 26 września.

Tymczasem na początku lipca posłowie PiS przygotowali projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który może uderzyć w TVN24 i odebrać stacji koncesję na nadawanie. „Lex TVN”, jak została nazwana feralna ustawa, została przegłosowana w Sejmie i teraz trafi do Senatu. W całym kraju odbyły się protesty przeciwko „lex TVN”.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *